Wykonanie działań ochrony czynnej w rezerwatach przyrody: Kantor Stary, Kalinowa Łąka, Stawy Broszkowskie, Rezerwat Cisowy Majdów, Rezerwat im. Bolesława Hryniewieckiego, Pilawski Grąd dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie przekazania środków w kwocie 90 000,00 zł.
W 2013 roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów zrealizowała działania ochronne na terenie rezerwatu przyrody im. Bolesława Hryniewieckiego. Celem przeprowadzonych działań była eliminacja czeremchy amerykańskiej (inwazyjnego gatunku obcego) oraz poprawa struktury przestrzennej drzewostanu poprzez wykonanie cięć stabilizujących.
Duży udział czeremchy amerykańskiej w podszyciu i podroście zakłóca naturalne procesy regeneracyjne grądów porastających rezerwat, stąd niezbędna jest ingerencja człowieka w postaci działań ochronnych. Działania te zostały ujęte w planie ochrony, który w 2012 roku został ustanowiony na 20 lat. W ramach dalszej realizacji planu przewiduje się m.in. sukcesywne usuwanie odrastającej czeremchy amerykańskiej.
Rezerwat im. Bolesława Hryniewieckiego został utworzony 21 lipca 1977 roku zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego. Celem ochrony rezerwatu jest zachowanie grądu wysokiego o cechach zbiorowiska naturalnego.
Prace zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach większego projektu Wykonanie działań ochrony czynnej w rezerwatach przyrody: Kantor Stary, Kalinowa Łąka, Stawy Broszkowskie, Rezerwat Cisowy Majdów, Rezerwat im. Bolesława Hryniewieckiego, Pilawski Grąd.